Legnickie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych
Drukuj

szkolenie-stacje-paliw-03.2019

 

W dniach 8 – 9 marca 2019 r.  Hotelu „Sękowski” w Legnicy odbyło się szkolenie nt. „Wycena nieruchomości zabudowanych stacjami paliw". 

 

Szkolenie poprowadziła Mirosława Czaplińska, zajmująca się detalicznym rynkiem sprzedaży paliw w tym pozyskiwaniem nowych obiektów, budową stacji, rzeczoznawca majątkowy od października 2005 r., członek RICS, wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim i Wyższej Szkole Bankowej.

 

 

Wykładowcę oraz uczestników szkolenia powitał wiceprezes Jacek Sabat oraz sekretarz Maciej Wojnicki, którzy wręczyli wszystkim uczestniczkom upominki  z okazji Dnia Kobiet.    

W pierwszym dniu szkolenia, omówiono m.in. rynek handlu paliwami w Polsce, modele funkcjonowania stacji paliw, informacje niezbędne do wyceny nieruchomości zabudowanych stacjami paliw.

W trakcie przerw trwały żywe dyskusje w zakresie tematyki poruszanej w poszczególnych panelach oraz formie przekazywania wiedzy.

Wieczorem uczestnicy szkolenia wzięli udział w wieczorku integracyjnym w Kręgielni Piastów, w trakcie którego po profesjonalnym instruktażu zaprzyjaźnionego instruktora bowlingu odbyły się emocjonujące rozgrywki. Potem były dyskusje, tańce i zabawa.

W drugim dniu odbyły się warsztaty zawodowe, w trakcie których Mirosława Czaplińska w szczegółowy sposób zaprezentowała jak dokonać analizy potencjału handlowego danej lokalizacji, jak obliczać marże na sprzedaży paliw i sprzedaży pozapaliwowej, jak kalkulować koszty związane z prowadzeniem stacji paliw. Zaprezentowała kilka przykładów wycen oraz wspólnie przeprowadzono obliczenia w podejściu dochodowym. To było bardzo wartościowe szkolenie, a uczestnicy wyszli pełni wiedzy praktycznej.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie z odbytego szkolenia  i odbycia warsztatów.

 

Zapraszamy do galerii zdjęciowej.

Drukuj

Mienie zabużańskie

 

LISTA RZECZOZNAWCÓW MAJĄTKOWYCH - członków LSRZM

SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W WYCENIE MIENIA ZABUŻAŃSKIEGO

 

L.p.

Imię i Nazwisko

Nr uprawnień

Miejscowość

Telefon

Email

1

Kobes Andrzej

757

Jawor

601-768-248; (76) 870-30-66

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

2

Młynarczyk Mieczysław

5550

Legnica

609-340-177

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

3

Wiszniewska Renata

6342

Chojnów

530-767-460

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

4

Wojnicki Maciej

4489

Złotoryja

501-202-389

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

XXV-lecie

 

W dniu 4 października 2018 r. w Zamku Książ w Wałbrzychu członkowie Legnickiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych świętowali jubileusz 25-lecia działalności stowarzyszenia.

W uroczystościach wzięło udział 34 członków naszej organizacji oraz zaproszeni Goście, w tym Prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych Pan Marek Wiśniewski.

Obchody rozpoczęły się w południe od zwiedzania zamku trasą II Wojny Światowej.  Przewodnik oprowadził nas po zabytkowych salach i podziemiach zamkowych. Zamek jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce. Historia zamku Hochbergów wciąż pełna jest tajemnic. W tym miejscu powstać miała kolejna kwatera Hitlera z podziemnym schronem przeciwbombowym. W czasie II wojny światowej mieściła się filia obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. W katorżniczej pracy więźniowie drążyli podziemne tunele, które właśnie otwierane są dla zwiedzających. Uczestnicy z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się  historie okresu II wojny opowiadane przez przewodnika ale i też z okresu początku XX w. Podziwialiśmy też pięknie odrestaurowane wnętrza zamkowe. Obejrzeliśmy również wspaniała galerię trójwymiarowych zdjęć stereoskopowych z początku XX wieku odkryte w ostatnich latach w Kanadzie przez wnuczkę kucharza Hochbergów. Zdjęcia obrazują życie mieszkańców na zamku na początku ubiegłego wieku.

Po zwiedzaniu, w pięknej sali zamkowej, odbyły się XII warsztaty zawodowe rzeczoznawców majątkowych. Warsztaty poprowadziła nasza koleżanka z Głogowa Krysia Kwiatkowska-Sieledczyk. Tematem tego spotkania była nurtująca wszystkich wycena strychów. Zaprezentowane zostały dwa operaty szacunkowe, które zostały poddane analizie przez naszych rzeczoznawców.

Następnie, przed uroczystą kolacją, część osób wybrała się na krótki spacer po parku zamkowym, w trakcie którego podziwialiśmy piękną panoramę na okolicę i Zamek Książ. Piękna pogoda pozwalała na dokumentowanie polskiej jesieni w górach.

O godzinie 19:00 rozpoczęły się oficjalne obchody XXV-lecia naszego stowarzyszenia. W „Sali Krzywej” Zamku Książ odbyła się uroczysta kolacja, która rozpoczęła się od przemowy prezes stowarzyszenia Laury Morzewskiej oraz od toastu wzniesionego z tej okazji. Uroczystość prowadziła prezes stowarzyszenia, którą wspierał organizacyjnie cały zarząd.

Przemówienia wygłosili Prezes Honorowy Andrzej Kobes, poprzedni prezes Janina Jaros oraz Prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych Pan Marek Wiśniewski. 

Kol. Andrzej Kobes wspominał o początkach naszego zawodu, okolicznościach powstawania naszego stowarzyszenia oraz złożył wszystkim życzenia z okazji jubileuszu.

Kol. Janina Jaros opowiedziała o okresie swojego kierowania stowarzyszenia, wskazała na rozpoczęcie prowadzenia warsztatów zawodowych, które są szalenie potrzebne naszym członkom z punktu widzenia wykonywanego zawodu. Odniosła się również do definicji stowarzyszenia jak winno być rozumiane. Złożyła życzenia członkom oraz podziękowania kol. Grażynie Kasjan za kierowanie zespołem ds. warsztatów w naszym stowarzyszeniu.

Prezydent Marek Wiśniewski złożył na ręce prezes stowarzyszenia list gratulacyjny z okazji 25-lecia oraz przekazał pięknie wygrawerowaną z tej okazji statuetkę z logo Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców. Prezes Laura Morzewska przekazała Prezydentowi serdeczne podziękowania za udział w obchodach oraz wsparcie finansowe, jakiego udzielił stowarzyszeniu w związku z organizacją jubileuszu oraz wydaniem pierwszej kroniki naszego stowarzyszenia.

Następnie, wręczona została statuetka „Zasłużony za zasługi dla LSRzM”. Kapituła wyróżnień w 2018 r. tytuł Zasłużony za zasługi dla LSRzM przyznała naszej koleżance Leokadii Lenartowicz, która jest członkiem LSRzM od 1996 r., pracuje na rzecz rozwoju naszego stowarzyszenia, w tym pełniła i pełni nadal funkcję Przewodniczącej Komisji Opiniodawczej LSRzM.

Zarząd przygotował dla członków stowarzyszenia małą niespodziankę. Jest nią pierwsza w naszej historii kronika dokumentująca ostatnie 25 lat z życia stowarzyszenia. Każdy z obecnych na jubileuszu otrzymał taką kronikę wraz z dyplomem z podziękowaniami za wkład w rozwój naszej organizacji zawodowej. Kronika stanowi ciekawe przypomnienie minionych chwil. Pozostałym członkom zostanie wręczona na uroczystym spotkaniu opłatkowym w grudniu 2018 r.

Po wykwintnej kolacji i toastach czekał nas kolejny punkt programu w postaci nocnego zwiedzania zamku. W ciemnościach przemierzaliśmy korytarze i podziemia zamkowe w poszukiwaniu historii oraz duchów Hochbergów. Napotkaliśmy ich kilku, z dwoma nawet się zaprzyjaźniliśmy, czego dowodem jest sesja zdjęciowa, na którą duchy wyraziły zgodę.

Po pełnych emocji chwilach w podziemiach zamkowych wróciliśmy na salę balową, gdzie do późnych godzin trwały rozmowy, tańce i zabawa.

Jeszcze przed północą na salę wniesiono tort z logo naszego stowarzyszenia oraz wyświetlono film z okazji 25-go jubileuszu. Film prezentował historię stowarzyszenia oraz wypowiedzi prezesów i członków stowarzyszania. Były wspomnienia, życzenia oraz zdjęcia archiwalne z minionych szkoleń, uroczystości i wyjazdów.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz składamy podziękowania, że zechcieli poświęcić swój czas i wziąć udział w obchodach, by cieszyć się i wspólnie świętować piękny jubileusz 25-lecia naszego stowarzyszenia.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej z obchodów w zakładce GALERIA.

 Laura Morzewska

 Prezes LSRzM 

 

 

 

Drukuj

warszaty-drogi2018

 

W dniu 21 września 2018 r. w Hotelu Sękowski odbyła się XI edycja warsztatów zawodowych LSRzM. Tematem przewodnim była wycena nieruchomości drogowych. W warsztatach wzięło udział 36 członków naszego stowarzyszenia, a poprowadziła je koleżanka Grażyna Kasjan.

Zaprezentowany operat szacunkowy  poddany został opiniowaniu w pewnym stowarzyszeniu, które wydało negatywną ocenę o prawidłowości sporządzenia operatu. W treści uwag do operatu wskazano na błędy i interpretacje przepisów prawa oraz najnowsze orzecznictwo. Wśród uczestników trwała burzliwa dyskusja oraz wymiana doświadczeń w zakresie wyceny tego typu nieruchomości. 

 

Drukuj

geoportal-notatka

 

 

 

 

W dniu 18 listopada 2016 r.  Legnickie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych zorganizowało szkolenie, które odbyło się w Państwowej Wyższej   Szkole Zawodowej w Legnicy. Tematem szkolenia  było  "Wykorzystanie geoportali szczebla krajowego   w gospodarce nieruchomościami – Web SIP.”

Szkolenie w formie warsztatów prowadził   dr Łukasz Halik z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład Kartografii i Geomatyki.Szkolenie adresowane było do członków LSRzM, w ramach doskonalenia zawodowego.

Wykładowcę oraz uczestników szkolenia powitał Dariusz Sas – członek zarządu LSRzM. W trakcie szkolenia jego uczestnicy zapoznali się wybranymi geoportalami przydatnymi w pracy rzeczoznawcy majątkowego.Poza najczęściej wykorzystywanym geoportalem.gov.pl  omówione zostały geoportale z danymi o lasach, geologii, hydrologii, zabytkach, ochronie środowiska. Każdy z uczestników szkolenia miał możliwość praktycznego przećwiczenia sposobów korzystania z poszczególnych geoportali i pozyskiwania z nich danych przydatnych w pracy rzeczoznawcy majątkowego. Na zakończenie szkolenia Janina Jaros - Prezes zarządu LSRzM rozdała  uczestnikom zaświadczenia.

Zorganizowane szkolenie było pierwszym z planowanych szkoleń dotyczących pozyskiwania i wykorzystywania danych z geoportali o zasięgu krajowym. Kolejne szkolenie związane z narzędziem Desktop SIP QGIS planowane jest jesienią 2017 r.

Notatkę sporządziła:  Janina Jaros

Serwis wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem i akceptuję.